krajské kolá | ||||
---|---|---|---|---|
kraj | A | B | C | Z9 |
BA | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
BB | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
KE | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
NR | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
PO | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
TN | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
TT | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
ZA | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
okresné kolá (2%) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
kraj | okres | Z9 | Z8 | Z7 | Z6 | Z5 |
BA | BA I | |||||
BA II | ||||||
BA III | ||||||
BA IV | ||||||
BA V | ||||||
MA | ||||||
PK | ||||||
SC | ||||||
BB | BB | |||||
BR | ||||||
BS | ||||||
DT | ||||||
KA | ||||||
LC | ||||||
PT | ||||||
RA | ||||||
RS | ||||||
VK | ||||||
ZC | ||||||
ZH | ||||||
ZV | ||||||
KE | GL | |||||
KE I | ||||||
KE II | ||||||
KE III | ||||||
KE IV | ||||||
KS | ||||||
MI | ||||||
RV | ||||||
SN | ||||||
SO | ||||||
TV | ||||||
NR | KN | |||||
LV | ||||||
NR | ||||||
NZ | ||||||
SA | ||||||
TO | ||||||
ZM | ||||||
PO | BJ | |||||
HE | ||||||
KK | ||||||
LE | ||||||
ML | ||||||
PO | ||||||
PP | ||||||
SB | ||||||
SK | ||||||
SL | ||||||
SP | ||||||
SV | ||||||
VT | ||||||
TN | BN | |||||
IL | ||||||
MY | ✓ | ✓ | ✓ | |||
NM | ||||||
PB | ||||||
PD | ||||||
PE | ||||||
PU | ||||||
TN | ||||||
TT | DS | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
GA | ||||||
HC | ||||||
PN | ||||||
SE | ||||||
SI | ||||||
TT | ||||||
ZA | BY | |||||
CA | ||||||
DK | ||||||
KM | ||||||
LM | ||||||
MT | ||||||
NO | ||||||
RK | ||||||
TR | ||||||
TS | ||||||
ZA | ||||||
kraj | okres | Z9 | Z8 | Z7 | Z6 | Z5 |
meno | ročník, škola | 1. | 2. | 3. | 4. | ∑ | tútor | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
úspešní riešitelia | |||||||||
1. | Filip Hanzely | 2. | G. A. Prídavka, Sabinov | 5 | 6 | 6 | 6 | 23 | Zita Dzuriková |
2. | Marián Opiela | 2. | G. J. A. Raymana, Prešov | 6 | 6 | 0 | 0 | 12 | Miroslav Krajňák |
Šimon Struk | 2. | G. J. A. Raymana, Prešov | 0 | 6 | 0 | 6 | 12 | Miroslav Krajňák | |
Tomáš Šlampiak | 2. | G. T. Vansovej, Stará Ľubovňa | 6 | 6 | 0 | 0 | 12 | ||
5. | Kamila Marešová | 2. | G. D. Tatarku, Poprad | 6 | 2 | 2 | 0 | 10 | Anežka Schneiderová |
ostatní riešitelia | |||||||||
6. | Pavol Dziak | 2. | G. Konštantínova, Stropkov | 6 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
Jakub Senderák | 2. | G. sv. Moniky, Prešov | 0 | 3 | 0 | 6 | 9 | ||
8. | Filip Krajč | 2. | G. Kukučínova, Poprad | 5 | 2 | 0 | 1 | 8 | |
Elena Mizeráková | 2. | G. J. A. Raymana, Prešov | 6 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
10. | Tomáš Kello | 2. | G. J. A. Raymana, Prešov | 5 | 0 | 0 | 2 | 7 | |
11. | Stanislav Kačmarik | 2. | G. P. O. Hviezdoslava, Kežmarok | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | |
Pavel Richtarik | 2. | G. sv. Moniky, Prešov | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
Tomáš Turlík | 2. | G. J. A. Raymana, Prešov | 5 | 1 | 0 | 0 | 6 | ||
14. | Juraj Mydla | 2. | G. sv. Moniky, Prešov | 3 | 0 | 0 | 2 | 5 | |
15. | Katarína Brezinová | 2. | G. Kukučínova, Poprad | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | |
16. | Michaela Jurčišinová | 2. | G. J. A. Raymana, Prešov | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
17. | Kristína Krupová | 2. | G. L. Stöckela, Bardejov | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | |
Sebastián Mizera | 2. | G. Kukučínova, Poprad | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | ||
Denisa Starinská | 2. | G. P. O. Hviezdoslava, Kežmarok | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | ||
Jozef Úroda | 2. | G. P. O. Hviezdoslava, Kežmarok | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | ||
21. | Jana Kusendová | 2. | G. L. Stöckela, Bardejov | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | |
22. | Andrea Bujdová | 2. | G. L. Stöckela, Bardejov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Miriam Hakszerová | 2. | Obchodná akadémia Jarmočná, Stará Ľubovňa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Lucia Ivanová | 2. | G. Kukučínova, Poprad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Mária Tomášová | 2. | Cirkevné gymn. sv. Mikuláša, Stará Ľubovňa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |