krajské kolá | ||||
---|---|---|---|---|
kraj | A | B | C | Z9 |
BA | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
BB | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
KE | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
NR | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
PO | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
TN | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
TT | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
ZA | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
okresné kolá (7.8%) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
kraj | okres | Z9 | Z8 | Z7 | Z6 | Z5 |
BA | BA I | ✓ | ✓ | |||
BA II | ||||||
BA III | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | |
BA IV | ||||||
BA V | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | |
MA | ||||||
PK | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | |
SC | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | |
BB | BB | |||||
BR | ||||||
BS | ||||||
DT | ||||||
KA | ||||||
LC | ||||||
PT | ||||||
RA | ||||||
RS | ||||||
VK | ||||||
ZC | ||||||
ZH | ||||||
ZV | ||||||
KE | GL | |||||
KE I | ||||||
KE II | ||||||
KE III | ||||||
KE IV | ||||||
KS | ✓ | ✓ | ||||
MI | ||||||
RV | ||||||
SN | ||||||
SO | ||||||
TV | ||||||
NR | KN | |||||
LV | ||||||
NR | ||||||
NZ | ||||||
SA | ||||||
TO | ||||||
ZM | ||||||
PO | BJ | |||||
HE | ||||||
KK | ||||||
LE | ||||||
ML | ||||||
PO | ||||||
PP | ||||||
SB | ||||||
SK | ||||||
SL | ||||||
SP | ||||||
SV | ||||||
VT | ||||||
TN | BN | |||||
IL | ||||||
MY | ||||||
NM | ||||||
PB | ||||||
PD | ||||||
PE | ||||||
PU | ||||||
TN | ||||||
TT | DS | |||||
GA | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | |
HC | ||||||
PN | ||||||
SE | ||||||
SI | ||||||
TT | ||||||
ZA | BY | |||||
CA | ||||||
DK | ✓ | ✓ | ||||
KM | ||||||
LM | ||||||
MT | ||||||
NO | ||||||
RK | ||||||
TR | ||||||
TS | ||||||
ZA | ||||||
kraj | okres | Z9 | Z8 | Z7 | Z6 | Z5 |
meno | ročník, škola | 1. | 2. | 3. | 4. | ∑ | tútor | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
úspešní riešitelia | |||||||||
1. | András Szabó | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 6 | 3 | 3 | 18 | Emőke Bukor |
Richard Jonáš Zach | 1. | G. Párovská, Nitra | 6 | 6 | 1 | 5 | 18 | Filip Vančo | |
3. | Gábor Papp | 1. | Cirkevné gymn. F. Fegyvernekiho s VJM, Šahy | 6 | 6 | 1 | 4 | 17 | József Szoldatics |
Andrej Sitár | 1. | G. Golianova, Nitra | 6 | 6 | 0 | 5 | 17 | Erika Miková, Jana Pechová | |
5. | Jozef Chlapečka | 1. | G. Párovská, Nitra | 6 | 6 | 2 | 2 | 16 | Filip Vančo |
Bence Palugyai | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 6 | 0 | 4 | 16 | Emőke Bukor | |
7. | Dominik Ďurák | 1. | G. 17. novembra, Topoľčany | 6 | 6 | 1 | 2 | 15 | Lucia Lojková |
8. | Zoltán Dániel Molnár | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 6 | 0 | 2 | 14 | Szilvia Horváth Fél, Emőke Bukor |
Natan Lacsný | 1. | G. Párovská, Nitra | 1 | 6 | 2 | 5 | 14 | Filip Vančo | |
Jázmin Rasztgyörgy | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 4 | 0 | 4 | 14 | Emőke Bukor | |
Júlia Vojtechová | 1. | G. Golianova, Nitra | 5 | 4 | 0 | 5 | 14 | Erika Miková, Jana Pechová | |
12. | Boglárka Bara | 9. | ZŠ M. Jókaiho s VJM, Komárno | 6 | 6 | 0 | 0 | 12 | Mikuláš Hübsch |
Adam Pusztai | 1. | G. A. Vrábla, Levice | 6 | 5 | 1 | 0 | 12 | Ivana Pripková | |
Anna Vörös | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 6 | 0 | 0 | 12 | Zuzana Záhorszká | |
15. | Dávid Mátel | 1. | G. sv. Cyrila a Metoda, Nitra | 6 | 5 | 0 | 0 | 11 | Ján Šunderlík |
16. | Volodymir Cherkes | 1. | G. Školská, Vráble | 1 | 6 | 1 | 2 | 10 | Anna Uhríková |
Dominika Klučka | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 0 | 0 | 4 | 10 | Emőke Bukor | |
ostatní riešitelia | |||||||||
18. | Maxim Kopčan | 1. | G. Golianova, Nitra | 6 | 0 | 1 | 2 | 9 | |
Hana Strenková | 1. | G. Párovská, Nitra | 6 | 0 | 1 | 2 | 9 | ||
Šimon Zeman | 1. | G. Golianova, Nitra | 6 | 0 | 1 | 2 | 9 | ||
21. | Lea Barátová | 1. | G. Golianova, Nitra | 2 | 0 | 0 | 6 | 8 | |
Barbora Bokorová | 1. | G. Párovská, Nitra | 4 | 0 | 1 | 3 | 8 | ||
23. | Jakub Kováč | 1. | SPŠ strojnícka a elektrotechnická, Nitra | 1 | 6 | 0 | 0 | 7 | |
DávidRafael Pathó | 1. | Piaristické gymn. sv. J. Kalazanského, Nitra | 2 | 5 | 0 | 0 | 7 | ||
25. | Viliam Földeši | 1. | G. Golianova, Nitra | 0 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Dávid Palugyai | 1. | G. H. Selyeho, Komárno | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
27. | Kyryl Hotovskyi | 1. | G. Mládežnícka, Šahy | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | |
28. | Nina Tonkovičová | 1. | G. J. Kráľa, Zlaté Moravce | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | |
29. | Peter Csikós | 1. | G. M. R. Štefánika, Nové Zámky | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Adam Flimel | 1. | G. M. R. Štefánika, Nové Zámky | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | ||
Mark Evgenovych Shapovalov | 1. | G. Mládežnícka, Šahy | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
32. | Jakub Guľaš | 1. | G. M. R. Štefánika, Nové Zámky | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Henrieta Horváthová | 1. | G. J. Kráľa, Zlaté Moravce | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Jakub Sloboda | 1. | G. sv. Cyrila a Metoda, Nitra | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Nina Šmátralová | 1. | Piaristické gymn. sv. J. Kalazanského, Nitra | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |